
Under vecka 44 är det höstlov vilket innebär att den ordinarie träningen i tennisskolan har uppehåll 31/10-6/11. Det innebär samtidigt att vi erbjuder flera olika tennisaktiviteter som vi hoppas skall locka samt att det finns många attraktiva speltider som kan bokas för eget spel!
Prova på!
I samarbete med Affärsverken erbjuder vi prova-på-tennis under tre dagar utan kostnad och fritt lån av racketar. Aktiviteterna vänder sig framförallt till de som inte ingår i den ordinarie träningsverksamheten men som vill testa tennis. Tipsa klasskompisar, grannar med flera!
Tider:
Måndag 31/10 klockan 10-13.00
Tisdag 1/11 klockan 10-13.00
Onsdag 2/11 klockan 11-15.00
Lunchtennis – tisdag 1/11
Introduktionspriset 200 kr för tennis & sallad med dryck kvarstår och under höstlovet finns en ny chans. Träning med Daniel & pb. Anmälan via Matchi!
Höstlovsdubbel – Onsdag 2/11
Vi följer upp succén med fredagsdubbeln och anordnar en onsdagsdubbel med ungefär samma koncept under höstlovet. Det blir tennis kl 18-20.00 (samling 17.45) därefter bjuds på en matig baguette i klubbstugan och diverse dryck finns till försäljning. Anmälan via mejl till daniel@karlskronatk.com
Tränarträff och träningar
Under höstlovet samlar vi även våra timtränare för vidareutbildning och gemenskap. Vi erbjuder även extraträning för våra tävlingsjuniorer (berörda får separat utskick).
Veckans erbjudande
Just nu är det 15% rabatt på alla ryggsäckar, väskor & bagar i vår shop. Passa på!